Celá
řada známých osobností se
v roce 2014 představí v programu
Domu kultury v Kroměříži. Přijedou například zpěvák
Vojta Dyk s kapelou S-Band, herci
Miroslav Donutil a
Richard Krajčo, nejznámější český
revival skupiny ABBA a nebude chybět ani festival připomínající památku nejslavnějšího kroměřížského rodáka
Karla Kryla. Nabídku kroměřížského Domu kultury pro rok 2014 zmapoval
Kroměřížský deník.
„Už v lednu odstartuje první
reprezentační ples, který zahájí oslavy padesátého výročí činnosti Domu kultury a bude také ve znamení superskupiny ABBA, která oslaví 40. výročí vydání přelomového alba Waterloo," vysvětluje ředitel Domu kultury
Jiří Králík.
Na plese proto zahraje kapela ABBA World Revival, která vystupuje po celém světě a patří mezi nejlepší vůbec.
Divadelní předplatné pro jaro 2014 zahájí legendární pražské akrobaticko-cirkusové divadlo La Putyka v pátek dvacátého osmého února.
Dalším poutákem bude poslední den v březnu devadesátiminutový pořad, který spojí mimořádný textař Michal Horáček svými improvizovanými úvahy o nadčasových i právě aktuálních tématech s písněmi interpretovanými talentovanými umělci s šansoniéry, jako jsou Ondřej Ruml, Lenka Nová a nebo František Segrado.
„Duben bude ve znamení první vzpomínky na Karla Kryla. Představí ho hudební projekt Salome, který zahraje pětice Arpeggio se symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře," doporučuje Jiří Králík. Nebude chybět ani výstava a setkání přátel a pamětníků.
Na konec dubna pak kroměřížský kulturák plánuje mimořádně zajímavé představení divadla Ungelt, v němž hlavní roli hraje populární zpěvák skupiny Kryštof Richard Krajčo.
V květnu si na své přijdou milovníci jazzu, čeká je totiž superkoncert legendárního amerického saxofonisty Boba Geldofa, který spolupracoval s kapelami Pink Floyd, Beach Boys a The Boomtown Rats: akce se koná čtrnáctého května.
Nebudou chybět ani Rokokové hrátky, den tance a také minipřehlídka slavných filmů o hudebních skladatelích. Závěr tohoto měsíce bude patřit nové premiéře divadelní hry Amadeus s Miroslavem Donutilem v hlavní roli Salieriho.
„Závěr roku pak bude patřit magickým Vánocům, jejichž vrcholem bude první kroměřížské uvedení slavné Vánoční mše F dur nejvýznamnějšího slovenského barokního skladatele Edmunda Pachy, který se narodil přesně před třemi sty lety v Kroměříži," uzavřel ředitel Domu kultury Jiří Králík.
foto: DK Kroměříž