Strážníci Městské policie Kroměříž o víkendu řešili přestupek, který zaznamenala operátorka Městského monitorovacího kamerového systému. V brzkých ranních hodinách procházeli dva mladíci po Riegrově náměstí, z nichž jeden úmyslně kopl do výlohy provozovny, dále pokračovali na Milíčovo náměstí, kde tentýž mladík úmyslně několikrát kopl do odpadkového koše u zastávky MHD. Strážnici ihned vyjeli na místo a mladíka, který kopal do výlohy a do odpadkového koše seznámili s důvodem kontroly. Dvacetiletý muž uvedl, že je naštvaný a potřeboval si vybít zlost. Hlídka jej poučila, že úmyslné poškozování cizího majetku je trestné i ve formě pokusu, k poškození výlohy ani koše nedošlo.
V nedělních odpoledních hodinách řešili strážníci patnáctiletou a šestnáctiletou dívku za přestupek proti majetku. Strážníci zaznamenali dívky, jak jdou s prázdným nákupním vozíkem od OD Kaufland po cestě kolem Bagráku. Své jednání nebyly schopny strážníkům vysvětlit. Za krádež drobnou jim byla udělena bloková pokuta.
V sobotu v nočních hodinách oznámila na operační středisko čtyřiatřicetiletá žena z Kroměříže , že na zahradu jejich domu spadl sloup s telefonními kabely. Sloup byl již delší dobu nestabilní a nyní se zřítil. Majitelům domu žádná škoda nevznikla, ale dráty zůstaly viset přes komunikaci v ulici Pod Barbořinou a tím byla ohrožena bezpečnost silničního provozu. Proto byl na místo přivolán technik a strážníci do jeho příjezdu usměrňovali provoz.
Blokovou pokutou byl o víkendu řešen třiadvacetiletý muž, který pod vlivem alkoholu nekontroloval své chování. Bylo mu naměřeno 1,75 promile alkoholu. Na Masarykově náměstí znečistil veřejné prostranství zvratky a močil na dveře. Přestupek zaznamenala operátorka Městského monitorovacího kamerového systému.
autor: MP Kroměříž
ilustrační foto: Městský úřad Kroměříž