Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Pracovní servis

Psí domov

MSFL: Kroměříž bez bodu, Hulín vyhrál

19.05.2013

Fotbalisté Kroměříže sice v Třinci lídra tabulky potrápili, ale dvěma góly v rozmezí sedmi minut přišli o bodové naděje. Zato Spartak Hulín se dokázal čtyřbrankovým vítězstvím nad Zábřehem odpoutat od ligového dna.

FK Fotbal Třinec - SK HS Kroměříž 2:0 (2:0)

V sobotu časně ráno zajížděli Hanáci na hřiště vedoucího Třince k nepříjemnému dopolednímu zápasu. V zaměstnání musel zůstat stoper Klabal, který odehrál výborné dva poslední zápasy a proti vysokým a důrazným hráčům domácích ho musel opět zastoupit Budín. Doma pak zůstal i Dobeš, kterého trápilo lehčí svalové zranění.

Zápas začal dle očekávání svižně, k čemuž ale pomohli dobrou hrou i Hanáci. Ve 3.min. si za obranu zaběhl Malíř a brankář Marák dobrým vyběhnutím a zákrokem jeho šanci zmařil. Pak dvakrát vážně zahrozili hosté. V 6.min. po obléhání domácí šestnáctky dostal míč dovnitř Šturma a jeho rána na přední tyč skončila po teči Hupky jen těsně vedle. Ve 12.min. pak Steiner skvělou přihrávkou našel ve vápně Dupkalu, ale jeho křížné střele chyběla větší razance a Bruk si poradil. To v 17.min. se na druhé straně už skóre měnilo. Po odvráceném dlouhém autu se míč vrátil k pravé lajně, kde nechali hosté lehce odcentrovat a uvnitř malého vápna se prosadil hlavou v pádu důrazný Motyčka. O dvě minuty později se otočil Gavlák kolem Budína a postupoval sám na bránu, kterou nakonec prudce přestřelil. To ve 24.min. se ostrostřelci domácích dařilo lépe, když si po přihrávce zprava odskočil od Šilingera a bez přípravy ze 17.metrů napálil míč bombou do sítě překvapeného Maráka. Stav 2:0 nevěštil nic dobrého, ale Hanáci se nepoložili a dál bojovali. Ve 39.min. vyrobil obrovskou hrubku brankář Bruk, když rozehrál přímo na nohu Šturmy, který šel sám na bránu, ale před gólmanem udělal ještě kličku doleva a dostal se do úhlu, odkud přihrával ještě na Janču, před kterým domácí stihli zachránit. Pak Hanáci prečkali dva nebezpečné centry, po kterých šly hlavičky z nebezpečných posic vedle stejně jako střelecké pokusy zpoza šestnáctky. V poslední minutě zahrával přímý kop z boku Steiner a po jeho centru vznikl ve vápně nebezpečný závar zakončený střelou Janči do Bruka, který vyrazil na roh, jenž už rozhodčí kvůli času zahrát nenechal.

Druhý poločas začal pomaleji, ale v 53.min. vystihl Stojaníkovu malou domů Čtvrtníček a sám před Marákem poslal míč vedle. O minutu později se dostal před bránu Dupkala, ale v dobré šanci netrefil míč. V 58.min. fauloval při skluzu ve vápně Budín a kopala se penalta, kterou ale domácí Gavlák poslal jen do tyče. V 68.min. se z levé strany pěknou kličkou dostal až do vápna střídající dorostenec Strašák, ale zakončení mu už tak nesedlo a míč šel vedle. Do konce zápasu pak už hrozili jen fyzicky vybavenější domácí a Hanákům ubývalo sil. Několik střel domacích minulo bránu. V 73.min. zachránila Maráka po střele opět tyč a hostující gólman musel ihned na brankové čáře hasit i odraz od spoluhráče Stojaníka. Za minutu nato trefil znovu tyč Gavlák, tentokrát hlavou. V 78.min. pak po Čtvrtníčkově střele vykopával jistý gól před bránou obětavě zasahující Perůtka. V 87.min. ještě Marák na hranici faulu přibrzdil samostatný únik a kličku Juřeny a následně se hostům podařilo odehrát na roh. V posledních minutách hry ještě museli Hanáci odvrátit nebezpečné centry ze standardních situací a ze hry, což se jim podařilo. Celkově měli domácí po celý zápas hodně centrů do vápna a pro hosty to bylo po této stránce velmi náročné. Třinec tak zaslouženě získal další tři důležité body v cestě za postupem do druhé ligy, ale Hanáci utkání odehráli a odmakali tak, že se nemají za co stydět.

Branky: 17. Motyčka, 24. Gavlák

SK Spartak Hulín – SK SULKO Zábřeh 4:0 (1:0)

Zajímavý duel byl k vidění v sobotní květnové odpoledne na stadionu v Hulíně. Spartak na svém hřišti přivítal celek Zábřehu. S výjimkou distancovaného brankáře Dubce mohl Jindra Lehkoživ postavit kompletní tým, který se pustil do boje o další naději na záchranu v soutěži.

Spartak utkání začal velice aktivně. Už ve 2. minutě Dvořáček po straně potáhl akci, ostrým centrem nasměroval míč před branku, ovšem za paty Otrubovi a před Ševelou domácí odvrátili odkopem.

Velmi obdobně to zkusil Krhut o minutu později. V 3. minutě jeho centr minul v pokutovém území paty Dvořáčka a nabíhající Vyskočil napálil míč nad branku.

Tah na bránu v podání domácích neustával, v 8. minutě Krhut nabídl centrem míč Ševelovi do pokutového území, který zpracoval míč a vypálil, brankář Šustr ale byl již na místě a střelu vyrazil.

Daleko více nadějně působila skrumáž, kterou Spartak vyrobil v 10. minutě. Po rohovém kopu následovalo několik střel a dorážek, které ale v pokutovém území Zábřeh se štěstím odvrátil mnohdy na brankové čáře či s pomocí břevna.

Něco podobného se klubalo před brankou Zábřehu i v 16. minutě, nepodařené a nedoražené střely se brance vyhýbaly, až nakonec za čáru dorazil míč Vyskočil a Spartak se ujal vedení 1:0.

Parádně poté v 21. minutě Spartak zužitkoval Lacigovu standardní situaci, kdy si na centr dobře naběhl Číhal a bombastickou hlavičkou rozvlnil síť. Krásnou akci ale znehodnotil praporek nad hlavou pomezního Batíka značící ofsajd.

Přidat druhou branku se snažil Dvořáček v 30. minutě. Když se nenabízel volný spoluhráč, zkusil to záložník Spartaku sám táhlou křížnou střelou, která ale zapadla vedle branky.

Perfektní zákrok vytáhl brankář Šustr v 37. minutě. Ševela prostrčil míč na nabíhajícího Krhuta, který se uvolnil a bombou zkusil prostřelit brankáře Zábřehu. Ten ale osvědčil výborný postřeh a míč vyrazil. Jen nad branku poté nakonec po další nadějné akci zamířil ve 45. minutě zakončující Barcuch.

V 51. minutě rozběhl akci Kadlec, přihrávkou do strany vybídl k šanci Barcucha, ten ale přízemní bombou trefil jen boční síť.

K Šustrovi se hrnula v 58. minutě i dvojice Krhut se Ševelou. Druhý jmenovaný hledal centrem Dominika na malém vápně, který ale prosvištěl za patami Spartackého záložníka.

Čekání na druhý gól ale nakonec skončilo v 61. minutě. Hajčíkův faul na Otrubu sudí Miko odměnil přímý kopem ze 17 metrů. Míč si postavil Michal Dvořáček a střelu zakroutil za tyčku 2:0.

Netrvalo ani moc dlouho a Spartak se domohl třetí branky. V 66. minutě Krhut vybojoval roh, na něj si nabíhal Číhal, míč proletěl pokutovým územím a nešťastný host Pospíšil jej uklidil na zadní tyči do branky 3:0.

Spartak utkání držel ve svých rukách po celý zápas a poslední třešničku na dort přidal v 87. minutě. Laciga rozběhl akci, předal míč nabíhajícímu Barcuchovi, ten vyslal ostrý centr do pokutového území a Krhut z voleje trefil míč k zadní tyči 4:0.

Další natahování zápasu bylo zbytečné, a tak se s úderem 90. minuty zápas stal historií a Spartak si připsal velmi důležité tři body. Další veledůležitý zápas Spartak čeká ve středu 22. 5. 2013 od 17 hodin, kdy k nám přijedou Rosice.

Hodnocení trenéra: V šatně jsme si řekli, že už nemáme na co čekat, a tak jsme napadali ve čtyřech hráčích vepředu. Při závarech v pokutovém území už jsem si říkal, že nám to snad není souzeno, šance máme v každém zápase a pořád je neproměňujeme. Naštěstí jsme si vytvořili i další šance, a ty jsme proměnili a přidali jsme další branky. Sice jsme v takovém tempu nemohli hrát celou dobu a přišel náš útlum, ale Zábřeh jsme přesto do šance nepustili. Já jsem s výkonem kluků moc spokojen.

Branky: 15. Vyskočil, 61. Dvořáček, 66. Pospíšil (vl.), 86.Krhut

Zdroj: SK Hanácká Slavia Kroměříž, Spartak Hulín